3.0SMCJ48A-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
3.0SMCJ48A-13
JLCPCB Part #
C6668304
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 38.8A@10/1000us 3kW 48V 58.9V 5uA 77.4V IEC 61000-4-2 Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS