3.0SMCJ43CA-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
3.0SMCJ43CA-13
JLCPCB Part #
C5487513
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 43.2A@10/1000us 43V 47.8V 5uA 69.4V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS