3.0SMCJ36CA-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
3.0SMCJ36CA-13
JLCPCB Part #
C6054137
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 36V 40V 51.6A@10/1000us 58.1V 5uA Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS