3.0SMCJ26A-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
3.0SMCJ26A-13
JLCPCB Part #
C5888136
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 26V 28.9V 42.1V 5uA 71.3A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS