2DA1201Y-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
2DA1201Y-7
JLCPCB Part #
C460636
Package
SOT-89
Description
-55℃~+150℃ 1 PNP 1.5W 100nA 120 120V 160MHz 1V 7V 800mA PNP SOT-89 Bipolar (BJT) ROHS