1.5KE43CA-B
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
1.5KE43CA-B
JLCPCB Part #
C3719151
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 25.3A 36.8V 40.9V 59.3V 5uA Bidirectional TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS