1.5KE350CA-T
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
1.5KE350CA-T
JLCPCB Part #
C1983572
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 103V 14.6A@8/20us 300V 368V 5uA Bidirectional TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS