1.5KE170CA-T
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
1.5KE170CA-T
JLCPCB Part #
C1981958
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 145V 179V 234V 5uA 6.4A Bidirectional TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS