1.5KE16A-T
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
1.5KE16A-T
JLCPCB Part #
C1981664
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 13.6V 16.8V 22.5V 5uA 67A TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS