DS8402-33A3L
Extended
Manufacturer
DSTECH
MFR.Part #
DS8402-33A3L
JLCPCB Part #
C48533053
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 200mA 2uA 3.3V 36V 380mV@(100mA) 70dB Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS