TPSMCJ36CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
TPSMCJ36CA
JLCPCB Part #
C284057
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 25.82A 36V 40V 58.1V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS