SMBJ6.5CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMBJ6.5CA
JLCPCB Part #
C361573
Package
SMB(DO-214AA)
Description
12.3V 48.78A 500uA 6.5V 600W@10/1000us 7.22V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS