SMBJ13CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMBJ13CA
JLCPCB Part #
C283992
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 13V 14.4V 1uA 21.5V 27.91A 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS