SMAJ180A
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMAJ180A
JLCPCB Part #
C283890
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1.37A 180V 1uA 200V 291.6V 400W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS