P6KE600CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
P6KE600CA
JLCPCB Part #
C294172
Package
DO-15
Description
-55℃~+150℃ 1uA 513V 570V 600W@10/1000us 720mA 828V Bidirectional TVS DO-15 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS