BZT52C27S
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
BZT52C27S
JLCPCB Part #
C7544587
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA@18.9V 200mW 25.1V~28.9V 27V 300Ω 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS