BZT52C16
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
BZT52C16
JLCPCB Part #
C7544549
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@11.2V 15.2V~16.8V 16V 200Ω 40Ω 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS