BZT52C12
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
BZT52C12
JLCPCB Part #
C7544546
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA 11.4V~12.6V 12V 150Ω 25Ω 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS