15KP60CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
15KP60CA
JLCPCB Part #
C293974
Package
R-6(P600)
Description
-55℃~+150℃ 155A 15kW@10/1000us 2uA 60V 67V 97.4V Bidirectional TVS R-6(P600) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS