DB2EKR-5.08-16P-GN-S
Extended
Manufacturer
DORABO
MFR.Part #
DB2EKR-5.08-16P-GN-S
JLCPCB Part #
C2858313
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 12~28 15A 16 16P 1x16P 2.5 300V 5.08mm Female Plug Green Screw Screw Terminal (M3) Top Entry P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS