UV2G2R2M0610VG 2.2UF 400V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
UV2G2R2M0610VG 2.2UF 400V
JLCPCB Part #
C970716
Package
SMD,D6.3xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 2.2uF 2800hrs@105℃ 400V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS