RVT2A470M1010 47UF 100V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT2A470M1010 47UF 100V
JLCPCB Part #
C970681
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 100V 10mm 148mA@120Hz 2800hrs@105℃ 47uF ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS