RVT2A100M0607 10UF 100V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT2A100M0607 10UF 100V
JLCPCB Part #
C970659
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 10uF 2800hrs@105℃ 38mA@120Hz 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS