RVT1V470M0605 47UF 35V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1V470M0605 47UF 35V
JLCPCB Part #
C970678
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 2800hrs@105℃ 35V 47uF 5.4mm 54mA@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS