RVT1V221M0810 220UF 35V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1V221M0810 220UF 35V
JLCPCB Part #
C970697
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 195mA@120Hz 220uF 2800hrs@105℃ 35V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS