RVT1V151M0810 150UF 35V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1V151M0810 150UF 35V
JLCPCB Part #
C970691
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 150uF 158mA@120Hz 2800hrs@105℃ 35V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS