RVT1V101M0607 100UF 35V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1V101M0607 100UF 35V
JLCPCB Part #
C970686
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2800hrs@105℃ 35V 6.3mm 7.7mm 87mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS