RVT1J470M0810 47UF 63V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1J470M0810 47UF 63V
JLCPCB Part #
C970680
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 125mA@120Hz 2800hrs@105℃ 47uF 63V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS