RVT1H330M0607 33UF 50V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1H330M0607 33UF 50V
JLCPCB Part #
C970671
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 2800hrs@105℃ 33uF 50V 6.3mm 63mA@120Hz 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS