RVT1H101M0810 100UF 50V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1H101M0810 100UF 50V
JLCPCB Part #
C970687
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 100uF 146mA@120Hz 2800hrs@105℃ 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS