RVT1H100M0605 10UF 50V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1H100M0605 10UF 50V
JLCPCB Part #
C970657
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 25mA@120Hz 2800hrs@105℃ 5.4mm 50V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS