RVT1C471M0810 470UF 16V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1C471M0810 470UF 16V
JLCPCB Part #
C970706
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 16V 240mA@120Hz 2800hrs@105℃ 470uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS