RVT1C470M0505 47UF 16V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1C470M0505 47UF 16V
JLCPCB Part #
C970676
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2800hrs@105℃ 33mA@120Hz 47uF 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS