RVT1C220M0505 22UF 16V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1C220M0505 22UF 16V
JLCPCB Part #
C970662
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 22uF 2800hrs@105℃ 28mA@120Hz 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS