RVT1C102M1010 1000UF 16V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1C102M1010 1000UF 16V
JLCPCB Part #
C970714
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 1000uF 10mm 16V 2800hrs@105℃ 347mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS