RVT1C101M0605 100UF 16V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1C101M0605 100UF 16V
JLCPCB Part #
C970684
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2800hrs@105℃ 5.4mm 6.3mm 63mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS