RVT0J331M0607 330UF 6.3V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT0J331M0607 330UF 6.3V
JLCPCB Part #
C2880037
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 108mA@120Hz 2800hrs@105℃ 330uF 6.3V 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS