RVT0J152M1010 1500UF 6.3V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT0J152M1010 1500UF 6.3V
JLCPCB Part #
C970715
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 10mm 1500uF 2800hrs@105℃ 320mA@120Hz 6.3V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS