JBLM2221M016C070RTM 220UF 16V
MFR.Part #
JBLM2221M016C070RTM 220UF 16V
JLCPCB Part #
C19270703
Package
SMD,D6.3xL7mm
Description
16V 2.1A@100kHz 2000hrs@105℃ 220uF 40mΩ@100kHz 6.3mm 7mm ±20% SMD,D6.3xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS