JBLM2101M035C070RTM 100UF 35V
MFR.Part #
JBLM2101M035C070RTM 100UF 35V
JLCPCB Part #
C19270708
Package
SMD,D6.3xL7mm
Description
1.516A@100kHz 100uF 2000hrs@105℃ 35V 6.3mm 7mm 80mΩ@100kHz ±20% SMD,D6.3xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS