JBLM2101M016C070RTM 100UF 16V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
JBLM2101M016C070RTM 100UF 16V
JLCPCB Part #
C19270702
Package
SMD,D6.3xL7mm
Description
100uF 16V 2.1A@100kHz 2000hrs@105℃ 40mΩ@100kHz 6.3mm 7mm ±20% SMD,D6.3xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS