JBLH2470M063D090RLM 47UF 63V
MFR.Part #
JBLH2470M063D090RLM 47UF 63V
JLCPCB Part #
C19270693
Package
Plugin,D8xL9mm
Description
2000hrs@105℃ 47uF 60mΩ@100kHz 63V 8mm 950mA@100kHz 9mm ±20% Plugin,D8xL9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS