JBLH2101M035D090RLM 100UF 35V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
JBLH2101M035D090RLM 100UF 35V
JLCPCB Part #
C19270675
Package
Plugin,D8xL9mm
Description
1.7A@100kHz 100uF 2000hrs@105℃ 35V 40mΩ@100kHz 8mm 9mm ±20% Plugin,D8xL9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS