JBLE2561M016C120RLM 560UF 16V
MFR.Part #
JBLE2561M016C120RLM 560UF 16V
JLCPCB Part #
C19270652
Package
Plugin,D6.3xL12mm
Description
12mm 16V 18mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 3.7A@100kHz 560uF 6.3mm ±20% Plugin,D6.3xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS