JBLE2471M016D120RLM 470UF 16V
MFR.Part #
JBLE2471M016D120RLM 470UF 16V
JLCPCB Part #
C19270651
Package
Plugin,D8xL12mm
Description
12mm 15mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 4.1A@100kHz 470uF 8mm ±20% Plugin,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS