JBLE2471M016D090RLM 470UF 16V
MFR.Part #
JBLE2471M016D090RLM 470UF 16V
JLCPCB Part #
C19270650
Package
Plugin,D8xL9mm
Description
15mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 3.7A@100kHz 470uF 8mm 9mm ±20% Plugin,D8xL9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS