P6SMBJ48A
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
P6SMBJ48A
JLCPCB Part #
C212812
Package
SMB(DO-214AA)
Description
48V 59.2V 5uA 600W@10/1000us 7.8A@10/1000us 77.4V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS