P6SMBJ40A
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
P6SMBJ40A
JLCPCB Part #
C3700272
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-50℃~+150℃ 1uA 40V 44.4V 600W 64.5V 9.3A TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS