LDI1117-3.3U
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
LDI1117-3.3U
JLCPCB Part #
C5781077
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.25V@(1A) 15V 1A 3.3V 50dB@(120Hz) 5mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS