LDI1117-1.5U
MFR.Part #
LDI1117-1.5U
JLCPCB Part #
C3748187
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.15V@(1A) 1.5V 15V 1A 50dB@(120Hz) 5mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS